Živá komunita s Opavií

Hlavní myšlenkou iniciativy Živá komunita s Opavií je upozornit na potřebu společných komunitních aktivit. Ve spolupráci s Nadací Via každý rok podpoříme až 15 projektů a přispějeme k zlepšení života v naší zemi.Kroměříž, Zlínský kraj

SPOLU-jeme Kroměříž

Spolek GO-ED! uspořádal v Kroměříži pro rodiny sportovní den SPÁČILKA cup, dětskou akci Probouzení světlušek a plánuje dětský tábor nebo Jablkobranní.

260 hlasů

Pšánky, Královehradecký kraj

V Pšánkách byla obnovena tančírna Kamenice

Malá obec Pšánky se rozhodla opravit tančírnu pod širým nebem z roku 1945. Místo teď opět slouží jako zázemí ochotnického divadla nebo prostor pro zábavy a koncerty.

665 hlasů

Kozmice u Benešova, Středočeský kraj

V sadu vyrostla jedlá komunitní zahrada

Nový spolek Lesní školka Ubuntu vytvořil ve starém třešňovém sadu na Benešovsku místo pro setkávání, relaxaci a trávení volného času rodičů a dětí z okolí.

265 hlasů

Velký Šenov, Mikulášovice a Vilémov

Revitalizace cesty a poznávací stezky

Spolek Thonmi zprůchodnil komunikaci mezi Mikulášovicemi, Vilémovem, Velkým Šenovem, která nejen zkrátila cestu mezi obcemi, ale nově slouží i jako vzdělávací místo.

388 hlasů

Žďárec, Jihomoravský kraj

Obnova komunitního života ve vile Komárek

Aktivní žďárečtí vytvořili prostor pro setkávání občanů napříč generacemi. Pro tento účel vyčistili a upravili chátrající objekt vily i její okolí a pořádají zde kulturní akce.

244 hlasů

Údlice, Ústecký kraj

Zpustlé hřiště v Údlicích ožilo!

Za spolupráce spolku Zeměškola, veřejnosti a obce Údlic bylo opraveno veřejné hřiště a kovová lávka. Zmizely nebezpečné prvky, přibyly čáry na míčové sporty.

207 hlasů

Nejdek, Karlovarský kraj

Po stopách skřítka Nejdulky

Komunita z Nejdku na Karlovarsku postavila altán a sepsali knihu příběhů o skřítkovi Nejdulkovi, které se váží k lokálním pamětihodnostem, událostem a přírodním zajímavostem.

220 hlasů

Nové Heřminovy, Moravskoslezský kraj

Nové Heřminovy se společně baví!

Dobrovolníci z obce Nové Heřminovy se pustili do pořádání společenských akcí, které zlepšují sousedské vztahy a spojují komunitu rozdělenou spory o přehradu.

361 hlasů

Skotnice, Moravskoslezský kraj

Sousedské houpačky ve Skotnici

Instalace houpaček v okolí obce Skotnice, projekt tří aktivních žen, zatraktivnil a ozvláštnil místní okolí a stal se oblíbeným místem pro vycházky a setkávání.

273 hlasů