Živá komunita s Opavií

Hlavní myšlenkou iniciativy Živá komunita s Opavií je upozornit na potřebu společných komunitních aktivit. Ve spolupráci s Nadací Via každý rok podpoříme až 15 projektů a přispějeme k zlepšení života v naší zemi.


Od 1.6. – 31. 7. 2021

Soutěžte s Opavií a
HLASUJTE O NEJLEPŠÍ PROJEKT
ŽIVÉ KOMUNITY

Vítězný projekt obdrží dodávku navíc plnou produktů Opavia

Opavia

Zúčastnit se


Žďárec, Jihomoravský kraj

Obnova komunitního života vile Komárek

Aktivní žďárečtí by rádi vytvořili prostor pro setkávání občanů napříč generacemi. Pro tento účel by rádi vyčistili a upravili chátrající objekt vily a jeho okolí.

244 hlasů

Skotnice, Moravskoslezský kraj

Houpačky ve Skotnici

Obsahem projektu tří aktivních vesničanek je instalace houpaček v okolí obce Skotnice. Cílem je zatraktivnit a ozvláštnit okolí, motivovat k vycházkám a setkávání.

273 hlasů

Nové Heřminovy, Moravskoslezský kraj

Pojďme se společně pobavit!

Dobrovolníci z obce Nové Heřminovy a dalších aktivních lidí se pustila do pořádání společenských akcí, které mají prohloubit sousedské vztahy a vzbudit zájem o okolí.

361 hlasů

Kroměříž, Zlínský kraj

SPOLU-jeme Kroměříž

Spolek GO-ED!, z.s. vznikl za účelem pořádání komunitních akcí v Kroměříži. Rádi by letos uskutečnili 2. ročník sportovní akce SPÁČILKA cup a sousedské Jabkobraní.

260 hlasů

Přezletice, Středočeský kraj

Rozvoj komunitního centra MIRAN

V Přezleticích vzniká nové komunitní centrum MIRAN! Projekt přispěje k tomu, aby Přezletice nebyly pouze místem přespání, ale aby zde bylo možné se setkávat a tvořit.

197 hlasů

Údlice, Ústecký kraj

Místo pro setkávání Údlice!

Obsahem projektu je za spolupráce spolku Zeměškola, obce a veřejnosti Údlic opravit veřejné hřiště, opravit nebezpečné prvky a zrekonstruovat nebezpečnou kovovou lávku.

207 hlasů

Kozmice u Benešova, Středočeský kraj

V sadu vznikne jedlá komunitní zahrada

Nově vzniklý spolek Lesní školka Ubuntu chce pro komunitu rodičů na Benešovsku vytvořit místo pro setkávání ve starém třešňovém sadu, kde se nachází asi 130 stromů.

265 hlasů

Velký Šenov, Mikulášovice a Vilémov

Revitalizace cesty a poznávací stezka

Spolek Thonmi z.s. chce se spoluobčany, obcemi a volnočasovými organizacemi ze Šluknovského výběžku revitalizovat cestu mezi Mikulášovicemi, Vilémovem, Velkým Šenovem.

388 hlasů